₺0,00
Müsaitliği Kontrol Et

Dalyan Turu

Created with Sketch. Fethiye
Puan Verilmemiş

Süre

8 Saat

İptal

0 güne kadar

Toplam Kişi Sayısı

Sınırsız

Diller

___

Genel Bakış

DALYAN TURU

Fethiye’den Dalyan Turu için 1 saat uzaklıkta Dalyan’da, Köyceğiz Nehri’ni denize bağlayan Dalyan Nehri‘ni (Antik Dalaman Çayı) ziyaret edip farklı bir gün geçirebilirsiniz. Fethiye’ye gelen çoğu kişi Dalyan’ı duymamış olabiliyor. Oysa Dalyan tarihi ve doğal güzellikteki atmosferiyle Türkiye’deki özel yerlerden biridir. Bizimle tura çıkın ve Dalyan’a ulaştığınızda zamanınızı yerel balıkçı teknelerinin sizi görmeniz gereken yere uygun fiyat ve şartlarla götürmesi için onlarla pazarlık yapmakla harcamayın.

TUR PROGRAMI

İlk durağımız içerdiği kalsiyum, magnezyum ve sülfür gibi elementlerle cilde çok yararlı olduğu bilinen çamur banyosuna 10 dakikalık tekne turuyla ulaşacaksınız. Dalyan Turu sonunda Dalyan merkezine geri dönüp, Dalyan Nehri’nde yakalanmış taze balıklardan oluşan bir öğle yemeğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Yemek sonrasında, Dalyan Nehri üzerinden, sazlıklar, kuşların ve kaplumbağaların arasından geçerek 30 dakika yolculuğun sonunda İztuzu Sahili’ne ( Kaplumbağa sahili) ulaşılıyor. Eminiz ki Dalyan Turundaki bu nehir turu sizi çok etkileyecektir.

İztuzu Sahili, deniz kaplumbağalarının gelip yumurtladığı dünyadaki nadir kumsallardan birisidir. Dolayısıyla burası Türkiye Doğal Hayatı Koruma Derneği tarafından koruma altına alınmıştır. Bu nedenden ötürü, sahile ulaştığınızda kaplumbağaların zarar görmemesi ve doğal hayatlarını sürdürebilmeleri için yazılmış olan kurallara uyunuz.

Sahilin bir tarafında nehir (tatlı su), bir tarafında ise deniz (tuzlu su) vardır. Dolayısıyla hangisinde yüzeceğinize siz karar verebilirsiniz.

Dalyan Turu nda sıkıntılarınızdan uzaklaşıp rahatlamanız için bu sahilde yürümenizi tavsiye ediyoruz. Ayrıca Dalyan şehir merkezine geri dönerken Kounos antik şehrini de ziyaret edebilirsiniz. Şehrin tepesinden (10 dakikalık yürüme mesafesi), Antik tiyatroyu, Roma hamamını, Apollo Tapınağı’nı ve Akropolü görmek mümkündür. Ayrıca şehrin girişinde tarihi güzellikteki Karya kaya mezarları sizi karşılamaktadır.

Daha fazla göster

Fiyata Dahil & Hariç Hizmetler

  • Transfer
  • Rehber
  • Dalyan Tekne Turu
  • Açık Büfe Öğle Yemeği ( Tavuk -Balık - Makarna ve Açık Büfe Meze )
  • Çamur Banyosu Giriş Ücreti
  • Kişisel Harcamalar
  • İztuzu Plajı Giriş Ücreti

Kategori

Doğa ve Kültür

Harita Üzerinde

Created with Sketch. Fethiye
Created with Sketch.
Ortalama ₺0,00

Organize eden

Fethiye Safari

Üyelik tarihi: 2020

Bunları da beğenebilirsiniz