₺0,00
Müsaitliği Kontrol Et

Pamukkale Turu

Created with Sketch. Fethiye
Puan Verilmemiş

Süre

10 Saat

İptal

İptalsiz

Toplam Kişi Sayısı

Sınırsız

Diller

___

Genel Bakış

Pamukkale Turu ve Hierapolis

Pamukkale Turu ile tüm dünya tarafından tanınan ve ziyaret edenlerin hayran kaldığı travertenlerin bulunduğu antik şehir Hierapolis ve Pamukkale turu, tatili kısıtlı olan fakat farklı yerler görmek isteyen misafirlerimiz için en ideal turlardan biridir. Sabah erken saatte otellerinizden sizi alacak olan otobüsümüz, rehberimiz eşliğinde sizi Pamukkaleye götürmek için yola çıkıyor. Yol üzerinde güzel bir köy kahvaltısı için mola veriyoruz ve hemen ardından Pamukkale’ye ulaşıyoruz.

Tur Programı

4 farklı kaynaktan çıkan 35c cıvarındaki sıcak su karbondioksit ve kalsiyum tuzları içermektedir. Suyun soğuması ile bu bileşenler travertenleri oluşturur ve muazzam bir görüntü ortaya çıkar.
Ne yazık ki koruma altında olduğundan dolayı artık travertenler içinde gezinmek yada suya girmek yasaktır, fakat hemen yan tarafında bulunan termal havuzlara girebilirsiniz.

Pamukkale Turu ,travertenleri ziyaretimizden hemen sonra Hierapolis şehrini ziyarete gidiyoruz. 2.500 yıldan eski olan kent Helenistik bir şehirdir. Burada tarihi eserleri rehberimizin verdiği bilgileri dinleyerek inceliyor ve ardından ünlü Kleopatra hamamına gidiyoruz. Burada doğal havuz içinde yüzebilir, suyun içindeki mineraller sayesinden kendinizi genç ve daha güçlü hissedebilirsiniz. Suyun cam gibi olması ve içini çok net göstermesi ise içerisindeki antik yapıları görenleri hayrete düşürmektedir.
Turumuzu burada tamamlayıp dönüş yoluna çıkıyoruz. Rehberimiz yol boyunca size tarih hakkında bilgiler vermeye devam ediyor ve Fethiye’de otellerinize bırakılıyorsunuz.

Daha fazla göster

Fiyata Dahil & Hariç Hizmetler

  • Transfer
  • Rehberlik
  • Kahvaltı
  • Öğle Yemeği
  • Hierapolis'e Giriş Ücreti
  • Sigorta
  • Kişisel harcamalar
  • Roma Havuz ve Müzesine Giriş Ücreti

Kategori

Doğa ve Kültür

Harita Üzerinde

Created with Sketch. Fethiye
Created with Sketch.
Ortalama ₺0,00

Organize eden

Fethiye Safari

Üyelik tarihi: 2020

Bunları da beğenebilirsiniz