₺0,00
Müsaitliği Kontrol Et

Saklıkent Turu

Created with Sketch. Fethiye
Puan Verilmemiş

Süre

8 Saat

İptal

İptalsiz

Toplam Kişi Sayısı

Sınırsız

Diller

___

Genel Bakış

Saklıkent Turu

Türkiye’nin el değmemiş bir yer olan Saklıkent, Muğla’nın Fethiye ilçesinde yer alan eşsiz bir konyondur. Yakın bir zaman öncesinde keşfedilmiş olan bu güzel doğa harikası pek çok kişinin görmek istediği noktalardan biridir. Bir keçi çobanı tarafından keşfedilmiş ve turizme kazandırılmış olan bölgeyi deneyimli rehberler eşliğindeSaklıkent Turu ile görebilirsiniz.

Saklıkent Tur Programı

Saklıkent Turu öncesinde, sabahın ilk saatlerinde misafirlerimiz ile buluşarak tur rotası hakkında gerekli bilgileri paylaşıyoruz. Sonrasında ise buluşma noktasından ilk durak olan Tlos Antik Kentine ulaşabilmek için yaklaşık olarak 1 saatlik bir araba yolculuğu yapılmaktadır. Tlava olarak da bilinen Tlos Antik Kenti, Eşen Nehri ve Akdağlar arasına kurulmuştur. Likya medeniyetine ait olan kent sarp bir arazi üzerine kurulu olduğu için savunması da kolay bir şehirdir. Antik çağlardan günümüze kadar ulaşan ve estetik bir mimari yapıya sahip olan bu şehri Saklıkent Turları ile keşfedebilirsiniz.

Yüzyıllık çınar ağaçlarını da görebileceğiniz antik kentin büyüleyici atmosferine dahil olabilirsiniz. Doğa tutkunlarının yanı sıra dağcılığa ilgisi olanlar için de Tlos mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Roma döneminden kalan surlardan mezar ve yazıtlara kadar pek çok kalıntı halen varlığını korumaktadır. Doğanın yanı sıra tarihe ve mitolojiye merakı olanların oldukça etkileneceği bir kenttir. Çünkü Tlos, mitolojide kanatlı at olarak anılan Pegasus’un sahibi olan Bellaforonte’ nin yaşadığı yer olarak da bilinir. Tur sayesinde sadece ruhunuzu beslemekle kalmayıp mistik bir hava soluyabilirsiniz.

Gezi esnasında rotalar ile ilgili tarihi bilgileri ve önemli ayrıntıları tur rehberlerimiz misafirlerimiz ile paylaşacaktır. Böylece daha bilinçli bir gezinin keyfini yaşayabileceksin. UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan şehir Yaka köyünde bulunuyor. Antik kent gezisinden sonra misafirlerimiz ile Yaka köyünde bulunan yel değirmenine doğru yol alıyoruz. Yel değirmeninin bulunduğu noktada restorasyonu yapılmış olan restoranımızda misafirlerimiz için hazırlanmış olan öğle yemeği verilmektedir. Yaka Park olarak da bilinen bu bölgede muazzam bir doğal güzellik bulunuyor. Ağaçlar ile örtülü ve şelalelerin sakinleştirici özelliğinin zirve yaptığı restoranda yöreye has lezzetleri tatma imkanına da sahipsiniz. Parkta bulunan suyun ise dondurucu denebilecek kadar soğuk olduğunu ise deneyimle bilirsiniz. Yaz sıcağında içinizi serinleten Yaka Park’tan çıktıktan sonra ise Gizli Kent Kanyonu na yolculuk başlamaktadır.

Adrenalinin Zirve Yaptığı Nokta

Saklıkent Kanyonu, 18 km uzunluğa sahip olmakla birlikte uzun yıllar insan eli değmediği için hala doğal güzelliğini koruyan yerlerden biridir. Fethiye Saklıkent Turu için son nokta olan kanyon, milli park kapsamındadır.

Saklıkent Turu gezisi esnasında misafirlerimiz serin sularda rafting deneyimi yaşayabilir. Oldukça enerjik bir potansiyele sahip olan kanyon içerisindeki ırmakta yapılan rafting deneyimini ömür boyu unutamayacaksınız. Dileyen misafirlerimiz ise; zepline keyfi yaşayabilir. Bunların yanı sıra kanyon, yürüyüş yapmak için de uygundur. Tüm kanyonu detayları ile keşfedebilmek isteyenler yürüyüş yapabilir dinlenmek istediklerinde ise kanyonun üst kısımlarında bulunan serin suların olduğu köşelerde kısa molalar verebilir. Hem macera yaşamak isteyenler hem de yeni yerler keşfetmeyi sevenler için kaçırılmayacak bir deneyim sunan bu tur ile gün boyu keyifli dakikalar yaşayabilirsiniz.

Irmağın diğer tarafına geçerek kanyonu tam anlamı ile keşfedebilmeniz için deneyimli rehberlerimiz gezinin her anında misafirlerimizin yanında olacaktır. Kanyon içerisinde bulunan ırmağın boyu zaman zaman oldukça yükselmektedir. Kanyon içerisinde pek çok mağara olduğu ve Antik dönemde bu mağaralarda yaşam olduğu yapılan araştırmalar ile ortaya çıkarılmıştır.

Zengin bir doğa manzarası bulunan kanyonda, sık sık fotoğraf çekerek anı biriktirme imkanına da sahip olabilirsiniz. Kanyona 1 km kadar uzakta bulunan Gizlikent Şelalesi de, civarda bulunan diğer şelaleler kadar dikkat çeken bir doğa harikasıdır. Şelaleyi diğerlerine nazaran özel kılan ise görüntüsünün yanı sıra yaklaşık 200 basamaklı merdiven oluyor.

Siz de; deneyimli bir ekip ile sorunsuz bir kanyon turu ile halen pek çok kişi tarafından keşfedilmeyi bekleyen cenneti görmenin keyfine varabilirsiniz. Saklıkent Kanyonu na ve Tlos Antik Kente girişlerin ücretli olduğunu hatırlatmakta ise yarar bulunuyor. Kanyon gezisinin de tamamlanması ile birlikte geri dönüş için yolculuk başlayacaktır.

Daha fazla göster

Fiyata Dahil & Hariç Hizmetler

Kategori

Doğa ve Kültür

Harita Üzerinde

Created with Sketch. Fethiye
Created with Sketch.
Ortalama ₺0,00

Organize eden

Fethiye Safari

Üyelik tarihi: 2020

Bunları da beğenebilirsiniz